TAK VE BRTK TEMSİLCİLERİ GENEL KURULU’DA BELİRLENİYOR

TAK VE BRTK TEMSİLCİLERİ GENEL KURULU’DA BELİRLENİYOR

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB); Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) ve Türk Ajansı Kıbrıs (TAK ) yönetim kurullarında Birliği temsil edecek üyeleri belirlemek üzere yarın genel kurula gidiyor.

KTGB Kompleksinde saat 10.00’da gerçekleştirilecek Genel Kurul’da TAK ve BRTK Yönetim Kurullarında Birliği 3 yıl süreyle temsil edecek üyeler belirlenecek.

25 Mart’ta onaylanan yeni tüzükle gidilecek olan Genel Kurul’da BRTK Yönetim Kurulu temsiliyeti için İbrahim Güneşer ve Zafer Kodan aday olurken, TAK Yönetim Kurulu temsiliyeti için sadece Ali Baturay adaylık başvurusunda bulundu.

Yeni tüzüğe göre; aday olmak isteyenlerin, genel kuruldan 24 saat önceye kadar KTGB Yönetim Kurulu’na şahsen yazılı müracaatta bulunması gerekiyordu.

TAK’ta Ali Baturay’ın, BRTK’da ise Halil Davulcu’nun görev süreleri 31 Temmuz’da sona eriyor. Yeni seçilecek üyelerin görevleri 1 Ağustos’ta başlayacak.

KTGB Başkanı Sami Özuslu, sivil toplumun kamu kurumlarındaki temsiliyetinin demokratik yönetim işleyişi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Gazeteciler Birliği’nin BRTK ve TAK Yönetim Kurullarındaki temsiliyetinin de bu açıdan önemli olduğunu belirten Özuslu, tüm üyeleri Genel Kurul’a katılmaya davet etti.

Genel Kurul Gündemi:

1. Açılış
2. Divan’ın oluşumu
3. Başkan’ın konuşması
4. KTGB’nin BRTK ve TAK temsilcilerinin konuşmaları
5. Seçim
6. Dilek ve Temenniler

KTGB YÖNETİM KURULU

Facebook'ta Biz